Дневни Архиви: 09/06/2021 | 22:32

Фото | Хероините од „Забрането јаболко“ на заеднички одмор

Вашите омилени го прославија крајот на 4-тата сезона од луксузната драма “Забрането јаболко”. По повод неколкутте години дружба и заедничка соработка на мега проектот, актерките решија да одвојат време и заедно да поминат неколку дена на одмор. Уживање, забава, јахти, сончање – така изгледаше денот на Ендер, Јилдиз, Шахика, Асуман …

Повеќе »

Видео | Слушнете ја патриотската „Мајка“ на „Last Expedition“

Во море на патриотски и навивачки песни, една тема побудува особено внимание. „Мајка” – новата песна на Last Expedition се издвојува според исклучителен сензибилитет, каков ретко се забележува во денешно време. – „Мајка” се роди едно утро, спонтано, од силната љубов кон место во кое живееме – вели Енко – …

Повеќе »

Филмови за Кирил Џајковски и The Hip на фестивалот „Докенритам“

Во рамките на фестивалот „Докенритам“ во Белград на 11 јуни ќе бидат прикажани и два македонски музички документарни филмови – за Кирил Џајковски „Современа музика за современото доба“ на Ненад Георгиевски и филмот „The Hip“ во режија на Јане Алтипармаков. Филмовите се дел од категоријата „Земја во фокус“ на фестивалот, …

Повеќе »

Видео | Бендот „Лилит“ го објави синглот насловен „Хоризонт“

Бендот „Лилит“ го објави својот трет сингл со видеозапис под наслов „Хоризонт“. После емотивната приказна позади нивното „Чудо“ и митските звуци на нивната „Миризлива Градина”, овој сингл плени со разиграна мелодија, побрзо темпо и позитивна порака. Вокал и лице на бендот е Емилија Колоска. Како автор на делото, а воедно …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!