Дневни Архиви: 28/06/2021 | 22:18

Премиера на кабаре претставата „Чикашки перверзии“ од Дејвид Мамет

Машина продакшн на ден 30ти јуни 2021 (среда) со почеток во 21.00 ч ќе ја изведе кабаре-претставата “Чикашки перверзии” од Дејвид Мамет во режија на Сибел Абдиу во Хотел Парк, во ресторанскиот простор „Фор“. Автор: Дејвид Мамет Режија: Сибел Абдиу Продуцент: Слободан Трајкоски Актери: Дебора: Анастасија Ласовска Џоан: Надица Петрова, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!