Дневни Архиви: 07/06/2021 | 22:49

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи критериуми кај телевизиските продукции не престанува и понатаму да изненадува. Неочекуван шок во вечерашната епизода ги запрепасти гледачите на Канал 5. Негативката која убиваше со отров овојпат стана жртва на една психопатка. Почина Шахика Екинџи …

Повеќе »

Интересна и специфична серија – „Хотел Русија“ во 17.50 часот на МТМ

Oд понеделник до петок во 17.50 и 21.00 часот на Прва скопска МТМ ќе се емитува руската мини серија во која главната улога му припадна на српскиот актер Иван Босилчиќ, сопруг на пејачката Јелена Томашевиќ. Најдобрата регионална ТВ во скопската околина реши повторно да им го приреди уживањето на гледачите, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!