Дневни Архиви: 29/06/2021 | 15:53

Фото | „Специјален“ одмор за „Езел“ со неговата сакана и ќеркичката

За Кенан Имирзалиоглу, ѕвездата од сериите „Езел“ и „Карадај“, и неговата сакана Синем Кобал ова е посебно лето затоа што ќе го поминат со новородената ќерка Лалин. Посветените родители, загрижени за здравјето одлучија да летуваат на Егејот во приватна вила иако првичниот план беше летување во Мармарис. Кенан и Синем …

Повеќе »

Фото | Се одржа 3. издание на „Meet Prespa 2021“ во село Љубојно

Изминатиов викенд се одржа третото издание на Фестивалот “Meet Prespa”. Оваа година Фестивалот на традиционалните преспански специјалитети беше организиран во село Љубојно, каде дваесетина домаќинства од регионот ги презентираа своите домашни специјалитети. Многу задоволни посетители имаа можност да ги вкусат традиционалните јадења од вештите раце на локалната жена. А вечерта, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!