Почетна / Серии / Британската полициска истрага „На должност“ секоја ноќ на Сител

Британската полициска истрага „На должност“ секоја ноќ на Сител

Британската популарна полициска драма “На должност” (Line of duty), снимена од 2012 до 2021 година во 36 продолженија ексклузивно на Сител, од понеделник до петок по полноќ. За оние со поинаков вкус, Сител ја носи квалитетната и адреналинска истрага во омилените термини за овој вид на програма.

Дејството се одвива околу полициската антикорупциска единица AC – 12. Се работи за трилер во стилот на играта мачка-глушец, и ни дава увид во британската полиција и корупција која владее.

Во оваа драмска серија се води комплицирана истрага, а во главните улоги настапуваат Мартин Компстон, Адријан Данбар, Лени Џејмс, Вики Меклур, Нил Мориси и Џина Мекки.

Тони Гејтс е примерен полицаец и вреден семеен човек, кој постигнува одлични резултати со својата единица како инспектор. Затоа инспектор Тед започнува истрага против харизматичниот и надарен Гејст, со оглед на сомнежите дека неговите резултати за антикорупција се премногу добри да би биле вистина.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

error: Содржината е заштитена!