Дневни Архиви: 10/06/2021 | 21:58

„The crimes of Grindelwald“ и „Geostorm“ овој викенд на МРТ 1

Во петок (11 јуни 2021) на МРТ 1 во 23.45 часот ќе се емитува вториот дел од од спектаклот „Фантастични ѕверки“ , чиј автор е прославената Џ.К. Роулинг, која ги воодушеви гледачите и сите љубители на волшебниците со серијалот за Хари Потер. Моќниот волшебник Гелерт Гриндервалт успева да побегне од …

Повеќе »

Осмо издание на „Виолин фест“ во Камерната сала на Филхармонија

Во понеделник (14 јуни) со почеток во 20 часот во Камерната сала во Филхармонија ќе се одржи осмото издание на „Виолин-фест“. – Главна тенденција на фестивалот е да се презентира виолинистичката школа во Македонија, но и надвор од неа. Фестивалот всушност претставува еден вид на неконвенционален музички подиум кој им …

Повеќе »

Фото | Нова љубов на главниот јунак од „Пари и љубов“ и „Фатмаѓул“

Последниве денови, социјалните мрежи се разбранувани поради ново тврдење за потенцијална љубовна авантура на славниот турски актер Енгин Акјурек. Гласините дека Енгин запловил во нова љубовна авантура не стивнуваат. Сепак, нема никаква изјава, ниту слика од страна на Енгин и неговата нова потенцијална избраничка. Шармантниот актер Енгин Акјурек во јавноста …

Повеќе »

Колку ќе ве чини доколку се рекламирате на регионалната МТМ?

Телевизија МТМ е регионална тв станица која сериозно и професинално се занимава со програмско третирање на градските теми, урбаното секојдневие на граѓаните во сите информативни, едукативни и забавни сегменти. Со години наназад полека но сигурно, без силни искачувања и падови гради телевизиски вредности на висока култивираност, креирајќи го телевизискиот медиум …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!