Дневни Архиви: 30/06/2021 | 23:51

Видео | Индија снима продолжение на „Малечката невеста“

Маратонската индиска сапуница “Малечката невеста” добива продолжение. Серијата која броеше вкупно 2248 епизоди, стана синоним за бескрајност па затоа и очигледно ќе го оправда мислењето. Индиската телевизија Colors TV веќе најавува втор дел на оваа позната серија, во која ново девојче ќе ги претрпи истите маки како Ананди. Верена и …

Повеќе »

Шоуто навистина оди понатаму, Бајага концертно во Охрид

За сите љубители на добрата музика и љубители на стариот добар живот, Авалон продукција го најавува концертот на Бајага и Инструктори на еден од апсолутно најубавите простори во нашата држава- Антички театар Охрид, на 30.07.2021, во 21:00 часот. После којзнае колку време една од сигурно не само најголемите, туку и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!