Дневни Архиви: 19/06/2021 | 19:46

Видео | „Кафето е горко, ама ти си сладок” му испеа Лиде на Венко

Жената која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде Лиде, објави нов видео запис за песната “Ало министре” посветена на нејзиниот обожуван министер за здравство Венко Филипче. Во продолжение слушнете ја песната и обрнете внимание на текстот : Дани | …

Повеќе »

Премиерна британска, француска и германска драма викендов на Телма

Во 1970-та, напреварувањето за Мис на светот се одржало во Лондон, а домаќин на настанот е познатиот американски комедијант, Боб Хоуп. Во тоа време, натпреварувањето за Мис на светот било едно од најгледаните натпреварувања – со над 100 милиони гледачи. Тврдејќи дека натпреварувањето ги понижува жените, новооснованото Женско движење за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!