Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нова забавно музичка емисија „Stars“ секоја среда на Алфа

Нова забавно музичка емисија „Stars“ секоја среда на Алфа

Нов естраден магазин “🌟STARS🌟” на Алфа телевизија. Сите најнови случувања и екслузивни гости ќе може да ги гледате секоја среда со почеток од 20:30 часот.

Во првата емисија гостинки се македонската пејачка Антониа Гиговска и српската пејачка Сања Вучиќ, а во наредните емисии ќе ги гледате Слаткар, Тања Савиќ, Десингерица…

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува …

error: Содржината е заштитена!