Почетна / Сапуници / Романтичарот: „Јас сум најзгодниот турски актер, немам конкуренција“

Романтичарот: „Јас сум најзгодниот турски актер, немам конкуренција“

Турскиот актер Џан Јаман, познат како “Романтичарот” за себе вели дека е најзгодниот актер меѓу сите актери во Турција.

Ваквите изјави наидоа на многу критики во новинарските кругови во Турција, меѓу кои се зборуваше дека Џан е арогантен и преценет, кој постојано ги омаловажува колегите.

  • Се сметам за најубав актер меѓу останати!

„Не мислам дека има такви што можат да ме победат со нивниот убав изглед, ова е мислење на мнозинството Турци. Не се потпирав на факторот убавина за да успеам, но работев напорно за да ја постигнам мојата репутација во светот на актерстото” – објаснува Џан, кој го следиме во романтичната хит комедија на Сител, секоја вечер во 19.45 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

error: Содржината е заштитена!