Почетна / Сапуници / Фото | Запознајте ја малата и талентирана Мелек од „Ќерката на амбасадорот”

Фото | Запознајте ја малата и талентирана Мелек од „Ќерката на амбасадорот”

“Ќерката на амбасадорот”, од понеделник до петок на Канал 5. Серија за една љубов, чија големина ќе зависи од строгите начела на традицијата и општествените разлики.

Во хит серијата “Ќерката на амбасадорот”, гледачите се и ќе бидат сведоци на обидите на ќерката на амбасадорот, убавата Наре (Неслихан Атагул Догулу) и младиот Санџар (Енгин Акјурек) да најдат сила во себе за конечно, по долгогодишно разделување, да ги надминат животните околности и да си го најдат патот до заедничката среќа.

Нивната младешка љубов нагло беше прекината, но остави нераскинлива трага – убавото девојче Мелек, чиј лик го толкува младата, но исклучително талентирана турска актерка Берен Генчалп.


Берен е родена на 29.09.2009 година во Истанбул.

Иако има само 11 години, може да се пофали со завидна актерска кариера и со симпатиите на публиката што не успева да ја остави рамнодушна.


Берен на својот Инстаграм профил често знае да сподели со своите следбеници фотографии од снимањето на оваа нова серија, но и интересни факти од секојдневниот живот.

Посебно внимание на публиката предизвикаа фотографиите со колешката од сетот, Неслихан Атагул која ја толкува улогата на нејзината мајка Наре, ќерката на амбасадорот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

error: Содржината е заштитена!