Почетна / Сапуници / Фановите го прекорија романтичарот: Пишувај на мајчин јазик

Фановите го прекорија романтичарот: Пишувај на мајчин јазик

Вчера, популарниот турски актер Џан Јаман го ажурираше својот профил на Инстаграм со нова фотографија со коментар на италијански јазик: “Наскоро повторно ќе бидам на сетот. Ми недостасува!

Овие две реченици предизвикаа бран на незадоволство кај неговите турски обожаватели, кои побрзаа да го прекорат што не пишува на неговиот мајчин турски јазик, туку на италијански.

Инаку Џан Јаман се подготвува за снимање на италијанска серија, каде ќе ја толкува главната улога на Сандокан во новата верзија на истоимената серија.

Снимањето ќе започне во октомври 2021 година, а романтичарот ќе заработува по 100.000 долари од епизода.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тежок удар за Џан – комедијата за „Романтичарот“ укината во Италија

Tежок удар за популарниот романтичар, Џан Јаман. Серијата “Erkenci Kuş” која го направи ѕвезда во …

error: Содржината е заштитена!