Почетна / Телевизија / TLC открива – како да го спасите бракот и да побегнете од ова време?

TLC открива – како да го спасите бракот и да побегнете од ова време?

 

“Потполен ризик” од понеделник на TLC каналот

 

Да се избегне притисокот на модерното општество и целата технологија, која наместо да ги зближува  ги оддалечува, е авантурата која ќе го  смени животот на три семејства кои се одлучуваат да започнат поедноставен живот во природа.

 

 

Не само што ќе се решат да се ослободат од нивните смартфони, туку и од сите благодети на модерниот живот како струја и питка вода. Причините за ваквата одлука се различни кај секој од нив. Некои сакаат повеќе време да си посветуваат едни на други, други да си го спасат бракот, а трети трагаат за поздрав начин на живот.

 Пакувајќи го животот во неколку куфери и збогувањето со блиските, тие си го менуваат животот во живот каде самоодржливостта е филозофија. Дали новиот начин на живот, предизвиците со кои ќе се соочат ќе ги зближи или ќе се покаже за преголем залак, може да проследите на TLC во серијалот ,,Потполн ризиккој започнува од 27 јули во 21 часот.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!