Почетна / Телевизија / Видео | „Код“ ќе потсети на наградениот серијал, а потоа се „Фчерашни“

Видео | „Код“ ќе потсети на наградениот серијал, а потоа се „Фчерашни“

Вечерва на Телма – “Код” и омилената “Фчерашни”

Вечерва, 19 часот и 15 минути – “Код” на Телма, потсетување на серијалот за кој оваа емисија ја доби наградата за истражувачко новинарство од Здружението на новинари во Македонија. „Истрагата за Крвавиот четврток“ за настаните во Собранието од 27 април ја разоткри командната одговорност на вклучените во настанот, но и останатите недостатоци на полициската организација, како и оние скриени под маските но и присуството на српскиот разузнувач Живаљевиќ кој по објавата беше повлечен во Србија.

Веднаш по “Код” следува нова емисија од “Фчерашни новости”, емисијата која на хумористичен и сатиричен начин ни ја претставува реалната слика на македонската политичка сцена. Во продолжение погледнете ја најавата :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Корисниците на Телекабел разочарани – укината е ХРТ 1

Почитувани корисници, Ве известуваме дека се исклучени два канали од нашата понуда поради тоа што …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!