Дневни Архиви: 25/10/2020 | 12:23

Видео | Премиерни европски филмови во ноември за викенд на Телма

Телма телевизија продолжува со премиерни филмови и во месец ноември. Петок, сабота и недела се деновите резервирани за уживање во премиерни филмски наслови. Скандинавската драма “Ut og stjæle hester” во петок на 6 ноември, a во сабота на 7ми ќе имаме можност да ја гледаме потресната британско француска драма за …

Повеќе »

Се сеќавате ли на теленовелата „Перегрина“, девојката од циркузот?

“Перегрина” е мексиканска теленовела, снимена во 2006 година во 100 епизоди од мексиканската Телевиса, а кај нас се прикажуваше на Сител телевизија. Серијата е римејк на повеќе серии, од кои најпозната е најпопуларната Касандра (од 1992 година од РЦТВ Венецуела со Кораима Торес и Освалдо Риос). Серијава не достигна успех …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!