Дневни Архиви: 04/10/2020 | 22:17

Инфо | Месец на „Киненова“ на ТВ 24 – цел месец филмови без реклами

„Прво филм“ е мотото на меѓународниот филмски фестивал Киненова кој годинава официјално ќе се одржува од 8-ми до 18-ти октомври. Фестивалот изобилува со најбогата програма досега, а новост е што во текот на целиот месец ќе се емитува на телевизија 24 од 1 до 31 октомври. Оваа година во главната …

Повеќе »

Од понеделник до петок во 19 часот – турската серија „Ќерки“ на Алфа

Од понеделник до петок, нова турска надсинхронизирана серија на Алфа. “Ќерки” е семејна драма која ќе се емитува во 19 часот, на местото на “Сахра”. Ѓунеш е 35-годишна жена која живее во Измир со своите три ќерки – 17-годишните близначки Назли и Селин, и помалата, 15 годишната Пери. Работи како …

Повеќе »

Романсата што ја надмина гледаноста на „Вљубениот ерген“ доаѓа на Сител

Убав. Згоден. Бунтовен. Сексипилен. Шармантен. Тоа е Џан, млад богаташ со слободен дух кој решил да живее сосема поинаков живот од оној што му го наметнала судбината. Решил да живее далеку од Истанбул и од неговото семејство, така што ќе патува низ светот и ќе ги фотографира посебните убавини на …

Повеќе »

По „Столчиња“, ТВ 24 ќе го емитува и српскиот “уличен” квиз „Стоперица“

Во работните денови од 17.45 часот на телевизија 24, гледачите на ТВ 24 ќе имаат можност да уживаат во новиот, „уличен“ квиз „Стоперица“. По “Столчиња”, следува нов квиз со сличен концепт на оваа фреквенција кој од лани се емитува на српската Б92. Во улога на водител и главен аниматор го …

Повеќе »

Маја се враќа на малите екрани во новото кулинарско шоу на ТВ 24

Ново кулинараско ТВ шоу „Готвиме со Маја“, кое ќе се емитува од понеделник до петок во 19:30 часот на Телевизија 24. „Готвиме со Маја“ е модерна, динамична и едукативна ТВ емисија во која младата домаќинка ќе готви едноставни, брзи и секојдневни рецепти кои се добредојдени во модерното време. Архитект, но …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!