Дневни Архиви: 05/10/2020 | 11:08

Познатата српска сапуница „Вистини и лаги“ во 20 часот на Алфа

“Вистини и лаги” е српска теленовела што се прикажува од 2017.та година на Прва (Србија). Првата сезона на серијата е римејк на аргентинската телекомедија “Graduados”, a втора и трета се адаптација на втората сезона од серијата “Symmathites”, грчиот римејк на “Graduados”. Серијата беше една од најгледаните во Србија за време …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!