Дневни Архиви: 10/10/2020 | 21:23

Секоја сабота, Алфа го емитувa српското реално шоу „Брак на невидено“

Ново риалити шоу на Алфа телевизија од продукцијата на Пинк телевизија и “Топ манифест”. Секоја сабота навечер во 22.30 часот ќе се емитува “Брак на невидено”, српска емисија создадена од авторите на “Папарацо”, “ДНК Анализа” и “Необјавени приказни”, кои исто така се емитуваа(т) на оваа македонска фреквенција. Во новото шоу …

Повеќе »

Апел – На Енис Растодер му треба помош за лекување во Турција

Енис Растодер (17) од Скопје  е момче на кое што му е потребна помош за да се лекува во Турција. Тој има повреда од 2019-та година, парализа на горните и долните екстремитети. Потребно е да се лекува со матични клетки во Турција, а сумата за негово лекување е 21.000 евра. Може …

Повеќе »

Апел за помош за лекување на велешкиот познат ракометар Шопов

Ракометарот Тони Шопов, велешката ракометна легенда по многуте изиграни натпревари во неговата кариера, како во нашата земја така и во странство, последниве 3 години го игра најважниот натпревар за него. Тони боледува од Descendenten colon (Adenocarcinoma colonis). Првата операција ја имаше во 2017год. на дел од дебелото црево, пропратена со …

Повеќе »

Британската психолошка трилер серија „Liar“ на МТМ и локалните ТВ

Лаура е паметна и посветена наставничка, која скоро излегла од една љубовна врска и сега живее со несигурност во повторна врска, повторни состаноци, повторни излегувања. Ендру е познат хирург чиј син е ученик во училиштето на Лаура. Првичната привлечност доведува до средба меѓу Лаура и Ендру, но ниту еден од …

Повеќе »

Најголемите фолк ѕвезди во новата сезона на „Фолк џубокс“ на МРТ 1

Фолк шоуто “Фолк џубокс” продолжува на МРТ 1 со нова сезона, секоја недела точно на пладне. Татјана Петровска и Орце Гелевски и оваа сезона ќе ни ги претставуваат актуелните фолк рефрени во познатата фолк топ листа, но и ќе не информираат за сите новости кои се случуваат на сцената на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!