Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Сакам да готвам“ со Викса, ново кулинарско шоу на МРТ 1

„Сакам да готвам“ со Викса, ново кулинарско шоу на МРТ 1

Ново кулинарско шоу на МРТ. Виктор Петров – Викса ќе ги користи рецептите од старата тетратка, а ќе им даде значење и на новите рецепти. Ќе готви вкусно, како по дома.

“Сакам да готвам” се емитува понеделник, среда и петок во 18.30 часот на МРТ 1. По неколку странски кулинарски шоуа, гледајте нешто домашно и згответе нешто вкусно.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жанко З’ш со познатите фолк ѕвезди во нова меана на ТВ Сонце

Нова телевизиска меана во која домаќин е Жанко – З’ш. Македонска музика, хумор и забава …

error: Содржината е заштитена!