Дневни Архиви: 07/10/2020 | 18:17

„Фитнес“ на Алфа – ја пуштија без најава, ја укинаа одеднаш без најава

Пред десетина месеци, наголемо беше најавувана со секојдневни промоа. Сепак тогаш, руската комедија “Фитнес” не го здогледа светлото на денот на телевизија Алфа. Многу гледачи и фанови на руските ситкоми, се обратија уште во јануари 2020-та до ТВ Пакет, како влијателен и специјализиран портал во областа на телевизијата со прашања …

Повеќе »

Рекорд – Нови 317 случаи на заболени од корона вирус во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1990 тестирања, а регистрирани се 317 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 182 -Куманово 12 -Дебар 3 -Штип 13 -Прилеп 5 -Тетово 8 -Велес 7 -Битола 6 -Охрид 1 -Кавадарци 4 -Гостивар 11 -Гевгелија 12 -Струмица 12 -Крива Паланка 3 -Радовиш 5 -Кочани 18 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!