Дневни Архиви: 29/10/2020 | 14:37

По утринската, во 10 часот на Сител ќе се емитува дневен „Магазин“

На местото на грчката сапуница “Бруско”, Сител телвизија ќе емитува нов дневен “Магазин”, по теркот на балканските и македонските телевизии кои исто така емитуваат сличен тип на емисии. –Секој работен ден од 10 часот наутро, ова забавно шоу ќе не води во светот на познатите, но и на не толку …

Повеќе »

Фото | Погледнете ја куќата што си ја купи Санем од „Романтичарот“

Ѕвездата на романтичните комедии, Демет Оздемир ги инвестираше своите заработени хонорари во недвижнини. Една од најпопуларните актерки во Турција во моментов, позната во Македонија по улогите во „Мирис на јагода“, „Наследници“ и „Романтичарот“, сега ќе живее во својот нов дом. Санем од “Романтичарот” заштеди повеќе од 4.000.000 турски лири од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!