Почетна / Сапуници / Од под сенката на Анадолија на Сител пристигнува „Борбата на мајката“

Од под сенката на Анадолија на Сител пристигнува „Борбата на мајката“

Во местото каде не бледеат трагите од антиката, таму каде тврдините кријат вековна историја, а камените конаци негуваат долга традиција.

Токму таму, од под сенката на мистичната Анадолија доаѓа приказна за борбата на една силна мајка, eдна тажна жена која ќе стори сè за своите чеда затоа што само таа ја знае силата на жртвата и големината на љубовта. Затоа што таа знае дека само … една е мајка.

Заробена во немилоста на судбината, таа ќе се врати онаму каде огновите на бесот никогаш не изгаснуваат. Таа ја започнува најтешката битка. Најтешката борба за единственото нешто за што вреди да се живее. Уште една голема драма, уште една потресна серија. Бидете така.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Младиот турски актер вака се грижи за својот физички изглед

Харизматичниот турски актер, Екин Мерт Дајмаз, на македонската јавност и е познат по неговите исклучителни …

error: Содржината е заштитена!