Дневни Архиви: 31/10/2020 | 20:54

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 29 ноември 1) БРУСКО Оригинален наслов : Μπρούσκο – прва сезона Телевизија која ја прикажува : Сител Термини на емитување : од понеделник до петок 05.15 ( премиера ) Продукција : Make It productions, Грција, 2013-2017 Број на епизоди : …

Повеќе »

Сител ги разочара гледачите на „Бруско“ – без најава се укинува серијата

Од понеделник, 2 ноември 2020 година, промена во програмската шема на телевизија Сител. Наместо странски титлувани серии во утринскиот термин од 10 часот, телевизија Сител започнува со емитување на домашната емисија “Магазин”. По најавите кои се емитуваат на оваа фреквенција, очигледно е дека новата емисија нема да понуди ништо поинакво …

Повеќе »

Руската историска мелодрама „Адмирал“ на МТМ и локалните ТВ

Во новата сезона, наместо нови латиноамерикански теленовели како што беше пракса изминативе децении, на МТМ Скопска и локалните телевизии ќе гледаме руски мелодрами. Прва во редот е историската “Адмирал”, вистинска приказна за кариерата и љубовта на најпознатиот руски офицер Александар Колчак кој се борел против Болшевиците по Октомвриската револуција. „Обично …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!