Дневни Архиви: 23/10/2020 | 18:55

Фото | Папараците го уловија Џенк од „Азра“ со поубавата половина

Ѕвездата на сериите „Ќерките на Фазилет“ и “Азра” повторно беше “уловен” од турските папараци заедно со неговата девојка Ебру Шам, инаку Мис на Турција за 2009 година. Тој на новинарите им објаснил дека пристигнал во Истанбул неколку дена поради снимањата на новата серија. Секако, далечината е тешка поради процесот на …

Повеќе »

Фото | Злобната свекрва од „Ветување“ во серијата глуми со својот син

Ѓул Арџдан е турска актерка, која ја гледаме во улогата на злобната свекрва Џавидан во турската сапуница на Канал 5 – “Ветување”. За многумина од гледачите, таа е омразен лик затоа што прави буквално сè за да ја избрка својата снаа Рејхан од животот на нивното богато семејство. Актерката е …

Повеќе »

Санем од „Романтичарот“ : Џан е полн со вредности и го сакам многу

По Џан Јаман, и Демет Оздемир ја посети Италија, каде со голем успех се емитува романтичната комедија „Романтичарот“. Некои фанови од Италија ја опишуваат Демет Оздемир како „кралица создадена за романтичните комедии“. Актерката, која гостуваше во шоу на италијанскиот Канал 5, одговараше на прашања за нејзиниот живот. Демет Оздемир, зборувајќи …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!