Дневни Архиви: 28/10/2020 | 18:57

Tribevibe е платформа за патувачи, креација на Златко Најденовски

Периодот на Ковид-19 пандемијата донесе нови предизвици за сите. Сепак за тимот на Ensage, пандемијата беше и мотивација, а и простор за креирање на сопствен производ. Неодамна Златко Најденовски започна да работи на Tribevibe, нова платформа за патувачи со поинакви потреби. Tribevibe во целост e дело на г. Најденовски, на …

Повеќе »

Што гледаат Турците – погледнете го целосниот преглед на серии

Нова сезона со нови серии и нови сезони на популарните серии во земјата крај Босфорот. Во продолжение – преглед на сите серии кои се емитуваат во моментов во Турција со нивните канали на емитување. Едни од најпопуларните останува “Забрането јаболко”, а тука се и римејк верзиите на познатите “Докторката Фостер”, …

Повеќе »

„Сакам да готвам“ со Викса, ново кулинарско шоу на МРТ 1

Ново кулинарско шоу на МРТ. Виктор Петров – Викса ќе ги користи рецептите од старата тетратка, а ќе им даде значење и на новите рецепти. Ќе готви вкусно, како по дома. “Сакам да готвам” се емитува понеделник, среда и петок во 18.30 часот на МРТ 1. По неколку странски кулинарски …

Повеќе »

Арсова: Сител работи во интерес на здравјето на своите вработени

Уредничката на информативната програма на Сител – Славица Арсова, утрово преку фб статус апелираше да се зголеми бројот на државни тестови за да се спречи ширењето на заразата со Ковид-19. Тестирањето не смее да биде привилегија. Арсова информираше дека во интерес на здравјето на вработенитe, Сител спроведува редовни тестирања за …

Повеќе »

Канал 5 ги емитува најновите епизоди на „Забрането јаболко“

Омилените ликови од светот на гламурот продолжуваат со нови доживувања и нови пресврти. Од вчеравечер, гледачите и фановите на босфорската драма “Забрането јаболко” имаат единствена шанса да ги следат најновите случувања во животите на отмените и интригантни ликови на Канал 5. Оваа сезона со емитување во матичната земја започна пред …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!