Дневни Архиви: 18/10/2020 | 20:32

Запознајте го светот преку шоуто на Ентони Бордејн на Телма

Од понеделник (19 октомври 2020), Телма телевизија започнува со емитување на американското шоу на Ентони Бордејн, снимено во 104 продолженија од 2013 до 2018 година, кога и Бордејн се самоуби во купатилото на хотелската соба за време на снимањата. Ќе се емитува секој работен ден во 17.30 часот. Ова шоу …

Повеќе »

Италијанската сапуница „Женски рај“ се враќа со нови епизоди на ТВ 24

По летната пауза, ТВ 24 продолжува со прикажување на третата сезона од италијанската сапуница “Женски рај”. Од понеделник до петок по централните вести, следуваат нови епизоди во 20 часот и 45 минути. За кратко потсетување, во новата сезона овојпат дејството беше префрлено во 1959 година. Две години по смртта на …

Повеќе »

Фото | Косовската новинарка ги „запали“ фановите на спортот

Елмира Садрија е позната косовска новинарка на спортски емисии која важи за една од најатрактивните новинарки и водителки на Косово. За фановите, таа е и “најжешката” водителка со оглед на облините и сексипилот со кои зрачи на фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи. Гледајте и плакнете очи. Дани | …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!