Почетна / Серии / Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox Crime

Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox Crime

Од сега ќе имате ексклузивна можност да следите и објава за сите серии кои ги прикажува популарниот Фокс Крајм. Епизодите се однесуваат до недела (14 јуни 2020):

СМРТ ВО РАЈОТ – 4. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок (по две епизоди)
06:00 ( премиера ), 13:50 и 04:25 ( реприза )
Продукција : Red Planet pictures – BBC 1, В. Британија, 2011-
Број на епизоди : 6 / 8

КАПЕТАН ШЕРИФ – 6. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
09:55 ( премиера ), 18:00 ( реприза )
Продукција : France 2, Франција, 2013-2019
Број на епизоди : 11 / 12

ОДДЕЛ ЗА ИСТРАГА – 13. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
15:50 ( реприза )
Продукција : TF1, Франција, 2006-
Број на епизоди : 13 / 14

ДЕТЕКТИВ НА ФЛОРИДА – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
19:15 ( премиера ), 11:00 ( реприза )
Продукција : Fox Television studios – A&E, САД, 2010-2013
Број на епизоди : 9 / 13

ЕЛЕМЕНТАРНО – 5. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
20:00 ( премиера ), 03:30 и 08:00 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2012-2019
Број на епизоди : 13 / 24

ФБИ : НАЈБАРАНИТЕ – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник
22:00 ( премиера ),
вторник во 12:10 и недела во 22:00 ( реприза )
Продукција : CBS Television studios – CBS, САД, 2020-
Број на епизоди : 4 / 14

ИНСТИНКТ – 1. сезона
Термини на емитување : вторник, среда и четврток
22:00 ( премиера ), 12:10 ( реприза )
Продукција : CBS Television studios – CBS, САД, 2018-2019
Број на епизоди : 5 / 13

РОКО СКИЈАВОНЕ
Термини на емитување : петок
22:00 ( премиера ), 12:10 ( реприза )
Продукција : Rai Fiction – Rai 2, Италија, 2016-2019
Број на епизоди : 9 / 14

ФБИ – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник – четврток
23:00 ( премиера ), 12:55 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2018-
Број на епизоди : 1 / 22

ИСТРАГА НА МЕСТОТО НА ЗЛОСТОРСТВОТО – 7. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
23:55 ( премиера ), 09:00 и 16:55 ( реприза )
Продукција : Jerry Bruckheimer television – CBS, САД, 2000-2015
Број на епизоди : 1 / 24

НЦИС : ЊУ ОРЛЕАНС – 3. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
00:55 ( премиера ), 21:00 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2014-
Број на епизоди : 19 / 24

ШЕКСПИР И ХАТАВЕЈ – 1. сезона
Термини на емитување : сабота – недела
14:00 ( премиера ), 07:50 ( реприза )
Продукција : BBC Studios-BBC, В. Британија, 2018-
Број на епизоди : 1 / 10

МИСТЕРИИ ВО БРОУКЕНВУД – 5. сезона
Термини на емитување : сабота – недела
15:10 ( премиера ), 01:55 и 08:55 ( реприза )
Продукција : South Pacific Pictures – Prime, Нов Зеланд, 2014-
Број на епизоди : 3 / 4

НЦИС – 8. сезона
Термини на емитување : сабота – недела (по две епизоди)
18:15 ( премиера ), 04:20 и 11:00 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2003-
Број на епизоди : 10 / 24

РОУЗВУД – 1. сезона
Термини на емитување : сабота – недела
20:00 ( премиера ), 06:00 и 12:55 ( реприза )
Продукција : 20th Century Fox television – FOX, САД, 2015-2017
Број на епизоди : 9 / 22

КРАЛИЦАТА НА ЈУГОТ – 4. сезона
Термини на емитување : сабота – недела (по две епизоди)
23:00 ( премиера ), 03:30 ( реприза )
Продукција : USA Network, САД, 2016-
Број на епизоди : 5 / 13

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!