Дневни Архиви: 18/03/2020 | 21:58

Актерите од „Истанбулската“ приватно го очекуваат првото дете

Турскиот актер Салих Бадемџи и неговата сопруга Имер Узгун го очекуваат своето прво дете. Парот се заедно од 2014-та година, а по пет години брак, во септември ќе им се случи големата радост. Салих е познат за македонската публика по улогите во хит сериите Бурни времиња и Вљубениот ерген, а …

Повеќе »

Квалитетната шпанска мелодрама „Велвет“ ексклузивно на Телма

Oд понеделник до петок на Телма телевизија се емитува шпанската романтична драма “Велвет”. Од креаторите на “Гранд хотел”, доаѓа уште една квалитетна серија, која го враќа шармот и духот на 50-тите години од минатиот век. Во Мадрид постои тоа место, кое сите сакаат да го видат и посетат. Тоа е …

Повеќе »

Отворена програма на ТВ 24 за заштита на јавниот интерес и здравје

Отворена програма на телевизија 24. Состојба со коронавирусот – дома и во странство. Јавувања во живо, гости, анализи, линковски вклучувања од сите гранични премини, градови, општини, заразени земји … Секој ден, заедничка борба со опасниот вирус. Во заштита на јавниот интерес, ТВ 24 продолжува со навремено и објективно информирање. ТВ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!