Дневни Архиви: 13/03/2020 | 11:00

Култниот трилер со Витни Хјустон и Кевин Костнер овој викенд на МТВ 1

петок (13.03.2020), 21.10 часот – “The bodyguard” (1992) Oбожавателите сакаат да ја видат и да ја допрат, но еден сака да ја убие. Тогаш на сцена стапува Френк Фармер, експертот за безбедност. Фармер е професионалец кој никогаш не го спушта гардот, а Рејчел секогаш има контрола над својот гламурозен живот. …

Повеќе »

Анистон, Том Круз и Шварценегер во филмската седмица на Телма

сабота (14 март), 19.15 часот – “Dumplin’” (2018) Вилудин Диксон е полничка тинејџерка и ќерка на поранешна мисица. Прекарот ѝ е „Кнедличка“, кој ѝ го дала мајка ѝ, која е единствената што ја вика така. Еден ден Вил се охрабрува и тргнува во неверојатна авантура на потпетици, за да му …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!