Дневни Архиви: 28/03/2020 | 22:53

Американската верзија на данскиот трилер „The Killing“ на Нова С

Од вторник до петок по полноќ, кабловската Нова С ќе ја емитува американската верзија на познатата данска серија “Убиство”, која ќе може да ја следите со македонски титл на оваа фреквенција. “The Killing” го следи истражувањето на убиството на една млада девојка, при што се создаваат три заеднички испреплетени приказни …

Повеќе »

Крими серијата „Реј Донован“ репризно за викенд на ТВ 24

ТВ 24 со реприза на американската крими серија “Ray Donovan”, секоја сабота и недела од 21 часот. Во продолжение потсетете се на серијата, веќе еднаш емитувана на оваа фреквенција. Во светот на богатите и славните, Реј Донован ја извршува валканата работа за моќниците во Лос Анџелес. Во новата телевизиска серија …

Повеќе »

Актерот Иван Босилчиќ во нова серија за „Хотел Русија“ на Алфа

Секоја сабота и недела на Алфа телевизија во 20.20 часот ќе се емитува нова руска мини серија во која главната улога му припадна на српскиот актер Иван Босилчиќ, сопруг на пејачката Јелена Томашевиќ. “Хотел Русија” нè запознава со младата Ксенија, која работи како администратор во познатиот московски хотел. Оваа дама …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!