Дневни Архиви: 24/03/2020 | 14:31

Фото | Заради короната, таткото на „Близнаците“ заминал на фарма

Бурак Хаки е познат турски актер, кој го следиме во улогата на Онур, таткото на Мемо и Џан во турската семејна комедија “Близнаци” на Сител. Поради вонредната ситуација со корона вирусот, актерот избегал на својата фарма во Чанакале заедно со синчето. Таму се сместени во селската куќа на неговата мајка …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!