Дневни Архиви: 31/03/2020 | 14:55

Фото | Некст тајм и Гиговска ги исклучија светилките на 28 март

Глобални лидери, познати личности, и голем број на поддржувачи од преку 190 земји ширум светот се обединија во саботата, на 28 март, за да ја дадат својата поддршка за планетата. Часот на планетата Земја, оваа година на дело ја покажа отпорноста и моќта на човечкиот дух и мисла, и низ …

Повеќе »

Ова е диетата на „Истанбулската невеста“ со која ја намалила тежината

Турската актерка Асли Енвер, позната како “Истанбулската невеста” ја откри тајната за нејзината фигура. Одреден период во минатото пред да започне со снимање на серијата, актерката имала проблем со вишокот на килограми, но со помош на кето диетата, успеала да дојде до посакуваната тежина. Кетогена или кето диета е посебна …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!