Дневни Архиви: 26/03/2020 | 18:45

Телма продолжува со емитување на познатата драмедија „Shameless“

Вилијам Мајси во “Бесрамници” на Телма Пред две години на ТВ Телма ги следевме првите две сезони од популарната американска серија “Shameless”, а од 31 март во 22.15 часот серијата продолжува со емитување, онаму каде што застана. Во продолжение, потсетете се кои беа “Бесрамниците”. Серијата го следи дисфункционалното семејство на …

Повеќе »

26 март | „Click Plus“ на ТВ 21 со Анѓушев, Мисајловски и Манчевски

Сите бараат помош, но кој ќе помогне во борбата со Корона вирусот? Вечерва (26 март) во 21.30 часот на Тв 21 следува ново дебатно издание од “Клик Плус”. Прво јавно појавување на Анѓушев, после заминувањето од вицепремиерската функција. Преку Skypе, тимот на емисијата ќе се поврзе и со Владо Мисајловски …

Повеќе »

ИНРЕКОМ : За донацијата на АВМУ и апел до АЕК и операторите

Институтот за развој на електронски комуникации ја поздравува одлуката на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) за донирање финансиска помош – донација за справување со последиците од коронавирусот (COVID-19), во износ од 105.000.000 денари. Текстот на ИНРЕКОМ во целост ви го пренесуваме : ИНРЕКОМ ја поздравува одлуката за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!