Дневни Архиви: 04/03/2020 | 18:41

Жељко Бебек со два концерта во Македонската филхармонија

Легендарниот Жељко Бебек со неговиот бенд ќе ни овозможи во навистина раритетниот простор на Македонската филхармонија, конечно да ги слушнеме во живо безвременските хитови од „Sanjao sam noćas da te nemam“, „Sve će to o mila moja prekriti ruzmarin snjegovi i šaš“, „Selma“, „Ima neka tajna veza“, „Doživjeti stotu“…, потоа …

Повеќе »

За јубилејот, Јордан Митев најавува нов албум и голем концерт

Јордан Митев, ја промовира својата нова песна „Жена за 100 години“. Како и сите останати песни, така и оваа е комплетно авторско дело на Митев, а токму тоа што тој е креатор на целиот негов авторски репертоар. За песната допрва ќе се сними и видео запис. Инаку Јордан Митев оваа …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!