Дневни Архиви: 02/03/2020 | 01:18

Србија ги испраќа девојките кои ја отпеаа „Фаворито“ на Евровизија

Заврши Беовизија 2020, српскиот избор за песна на Евровизија. Оваа година, девојките од женскиот бенд “Hurricane” ќе ја претставуваaт Србија на Евровизија во Ротердам, одлучи српската телевоутинг публика и стручно жири. Девојките кои се прославија со балканскиот хит “Фаворито”, сега ќе пејат “Hasta la vista”. Слушнете ја победничката песна на …

Повеќе »

Видео | Некст Тајм на „Бубамара“ ја дигнаа Македонија на нозе

Маестрално издание на “Златна Бубамара на популарноста”, која се емитува вечерва ексклузивно на Канал 5 телевизија. За време на телевизиската снимка, гледачите со задоволство уживаа во скечевите на Сашко Коцев, одличните награди и спектакуларните настапи на Танец, Синтезис, Влатко Стефановски, Џокси, Rаде Шербеџија, Јелена Розга, Влатко Лозаноски, Атиџе Муратова, Преспавци …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!