Дневни Архиви: 29/03/2020 | 15:16

Се бара од операторите да ги исклучат балканските канали без права?

Радио Штип известува : “Министерот Дамјан Манчевски упати апел на сите кабелски оператори, да ги исклучат телевизиите од балканскиве простори. Причина за тоа е што на петте приватни телевизии им опаднала маркетиншката активност. Со цел да им се подигне гледаноста, во нивно име, Министерот бара укинување на балканските телевизии од …

Повеќе »

Ургентно барање за измена на одлуки на Влада во врска со миленици

Група на здруженија од Македонија упатија барање до Претседателoт на преодната Влада, г. Оливер Спасовски, Министерот за здравство, г. Венко Филипче, Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, г. Зоран Атанасов, Претседателот на Ветеринарна комора, г. Томислав Николовски, а во врска со измена на одлуки на Влада поврзани со миленици. …

Повеќе »

Турската драма „Сестри“ од понеделник до петок во 21 часот на Сител

Од понеделник до петок навечер, по вестите на Сител во 21 часот ќе се емитуват новите продолженија од турската драма “Сестри” во која ќе ги гледаме познатите актери од турските мелодрами. Серијата ги следи Умран и Умај, две сестри, кои живеат сосема различни животи. И двете живееле во едно сиромашно …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!