Дневни Архиви: 17/03/2020 | 19:11

Фото | Каролина Гочева под маска и со ракавици : Седи си дома!

И македонските јавни личности се вклучија во апелот на Министерството за здравство кон почитување на мерките за заштита од новонастанатата ситуација со Корона вирусот. Една од нив е и ѕвездата Каролина Гочева, која на социјалните медиуми објави фотографија на која е сликана со сопругот Михаил Корубин. Пејачката порачува да седиме …

Повеќе »

Најново : Тројца нови заразени од Корона вирусот во Македонија!

– Денешната бројка на заболени со корона вирус во земјата е 26 пациенти. Утрово се тестирани 10 пациенти. Позитивни се тестовите се 3-ца пациенти кои се тестирале на Клиниката „Жан Митрев“, а за нив ИЈЗ направи контрони тестови кои го потврдија претходниот резултат. Состојбата на сите пациенти е стабилна. – …

Повеќе »

Обраќање на Телекабел до корисниците во врска со пандемијата

Во врска со моменталната ситуација со Корона вирусот, се огласи и операторот Телекабел со обраќање до своите корисници. Обраќањето ви го пренесуваме во целост : Почитувани, Во врска со ново настанатата ситуација со Корона вирусот COVID-19, сакаме да потсетиме дека улогата на телекомуникациските компании во овие моменти е од големо …

Повеќе »

ИНРЕКОМ го истражува дигиталното банкарство во Македонија

Колку и како се спроведува дигиталната трансформација во банкарскиот сектор во Македонија? ИНРЕКОМ ја анализира имплементацијата и придобивките од дигиталното банкарство во понудата на македонските банки. Добиваат ли корисниците од државата услуги како оние од западниот свет, во време кога животот во дигиталната ера го прави чекањето ред на шалтер …

Повеќе »

„Наркосите“ на Телма во новите епизоди се „селат“ во Мексико

Од Колумбија, продуцентите на “Наркос” се селат во Мексико. Како започна и како се развиваше илегалната трговија со дрога, oвојпат во Мексико? Дали е истиот почеток како во Колумбија, или овојпат војната на картелите се одвиваше по сосема поинакви правила? Во продолжение на “Наркос”, на телевизија Телма започна со емитување …

Повеќе »

ИНРЕКОМ истражува : Цена и понуда на мобилни оператори

ИНРЕКОМ објавува ново истражување кое покажува што се променило во понудата на мобилните оператори, но и кои се очекувањата и мислењата на корисниците. Токму за оваа цел, Институтот за развој на електронски комуникации во периодот од 13 до 28 февруари спроведе истражување на јавното мислење преку електронска анкета на тема …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!