Почетна / 2020 / February

Месечни Архиви: February 2020

Видео | Вака изгледа кога ќе се налути негативката од „шпанските серии“

ТВ новелата “Мојата слатка Валентина” неколкупати се емитуваше на локалните телевизии ширум земјава, а одамна и на Канал 5 телевизија. Интересна и динамична приказна за дебелата хероина Валентина чија цел е да се справи со злобата и сплетките на нејзината тетка Олимпија. Како изгледаше Олимпија кога ќе се налути, погледнете …

Повеќе »

ИНЕРКОМ: Законот за медиумски услуги има спорни делови

Институтот за развој на електронски комуникации објави краток коментар во однос на спорните делови на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги. ИНРЕКОМ се осврна на измените од 2018 година и сегашниот предлог на измени, два дена пред распуштањето на Собранието. Во продолжение нивната реакција во целост : Институтот за …

Повеќе »

Елена Лука со авангардни венчаници на Саем за венчавки 2020

Со модна ревија на венчаници од повеќе домашни дизајнери и модни куќи, беше отворен 10. по ред Саем на венчавки во хотелот Александар Палас, кој на 22 и 23 февруари е домаќин на сите идни младенци кои се подготвуваат за својата свадбена церемонија. Како сцена од бајка, во „белата соба“ …

Повеќе »

Видео | Инас и Таско запалија мерцедес од 12.000 € во „Балкан Банда“

Нашиот Таско заедно со босанскиот артист Инас ја промовираа “Балкан Банда “. Ова е прва соработка на Таско со артист надвор од нашите граници. Музиката е на Таско, текстот  на Таско и Инас, додека пак аранжманот, миксот и мастерингот се на  Иван Јованов-Ивајо. Видео спотот е сниман во Сараево во …

Повеќе »

Домашните ѕвезди на петчасовен концерт на „Фестивал Мозаик“

Под мотото „Заедно сме посилни“, домашната естрада се обединува на заедничкиот целовечерен фестивал „Мозаик 2020“. На 28-ми февруари во СЦ „Борис Трајковски“, посетителите ќе имаат можност да уживаат во петчасовен музички спектал и да слушнат дел од најголемите домашни ѕвезди. Свои концерти во иста вечер ќе имаат чаирскиот романтичар Владо …

Повеќе »

Љубов на „Полна месечина“ секој викенд на Сител во 21.30 часот

Нова романтична приказна секоја сабота и недела во 21.30 часот на Сител. “Полна месечина” е приказна за Ферит и Назли, чија љубов е подеднакво слатка, како и горка, подеднакво смешна, како и драматична. Во продолжение прочитајте ја содржината на новата Сителова новела : Назли е млада и весела девојка, за …

Повеќе »

По многутте репризи на Телма, „Кенедиеви“ сега и на локалните

“Кенедиеви” беше премиерно емитувана на Сител телевизија пред многу години. Потоа серијата беше прикажана неколкупати на Телма, а сега истата ја откупија и Прва скопска МТМ и локалните телевизии. Од понеделник до петок во 19.55 часот ќе биде емитувањето на МТМ, а познавајќи ги досегашните програмски шеми на локалните телевизии, …

Повеќе »

Руски серии се рекламираа на Алфа, но не го видоа светлото на денот

Уште во декември започна најава на Алфа телевизија за нов руски ситком “Фитнес”, кој требаше да започне наскоро, како што се велеше во промото. Долго време, сѐ до почетокот на февруари, гледачите секојдневно ја следеа најавата за комичната серија и се прашуваа кога би почнала конечно. Но, по два месеци …

Повеќе »

Викенд кино на Сител со италијански вестерн, романса и комедија

Во сабота (22 февруари) во пладневниот термин, Сител ќе го емитува италијанскиот вестерн класик “Денес мене, утре тебе” од 1968 година. Во ова дело, ја пратиме приказната за Бил, кој по 5 години поминати во затвори, пуштен е на слобода и решава да ја одмазди смртта на својата сопруга, убиена …

Повеќе »

Последните епизоди на „Иванови и Иванови“ сабота на Сител

Последните три епизоди од третата сезона на рускиот ситком “Иванови и Иванови” ќе се емитуваат во наредните три саботи (22 февруари, 29 февруари и 7 март) на Сител телевизија. Завршните авантури на Иван и Данило ќе ве засмеваат во саботните попладниња во 16.30 часот, веднаш по првиот Дневник. Финалето на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!