Почетна / Сапуници / Актерите од „Истанбулската“ приватно го очекуваат првото дете

Актерите од „Истанбулската“ приватно го очекуваат првото дете

Турскиот актер Салих Бадемџи и неговата сопруга Имер Узгун го очекуваат своето прво дете.

Парот се заедно од 2014-та година, а по пет години брак, во септември ќе им се случи големата радост.

Салих е познат за македонската публика по улогите во хит сериите Бурни времиња и Вљубениот ерген, а периодов е актуелен како Фикрет во “Истанбулската невеста”.

И неговата сопруга е актерка, која е исто така дел од актерската екипа на Невестата. Во новелата на Сител, Имер ја толкува улогата на секретарката Есра.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!