Дневни Архиви: 01/03/2020 | 14:14

„Другото име на љубовта“, нова хрватска драма на Сител

Од понеделник до петок, по “Истанбулската невеста” ќе се емитува најновата хрватска теленовела “Drugo ime ljubavi”, која многумина ја споредија со популарните “Златни двори” и “Чиста љубов”. Ова е приказна за Лола, убава и паметна девојка, на која пред десет години ѝ беше одземено штотуку роденото бебе. А сега, судбината …

Повеќе »

Видео | МТВ 1 ве потсетува на „UnREAL“, серијата за едно реално шоу

Од понеделник до петок околу 22 часот, следува реприза на првата сезона од “Нереално” на Прва. Серијата нѐ води во светот на снимањето на едно реално шоу, сите драми и скандали кои се случуваат зад камерите. Ѕирнете повторно во хаосот зад кулисите на снимањето на “Everlasting”, реално шоу кое се …

Повеќе »

Откажан „Мозаик“, парите за карти може да ги рефундирате

Организаторот на МОЗАИК фестивал заедно со артистите на настанот одлучи да го одложи концертот во А1 Арена „Борис Трајковски“ поради препорачаните насоки за ограничување на масовните јавни собири дадени од Центарот за управување со кризи. Ќе ги следиме сите превентивни препораки според кои ќе биде закажан и новиот соодветен датум …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!