Почетна / Телевизија / Утре дознаваме што ќе се случи со А2 телевизија!

Утре дознаваме што ќе се случи со А2 телевизија!

Утре конечно дознаваме што ќе се случи со А2 телевизија, дали ќе продолжи да функционира или засекогаш ќе згасне, како што се случи со А1. Советот за радиодифузија повторно ќе ја стави оваа телевизија на дневниот ред по претходно добиениот рок од 15 дена за усогласување на програмската шема. Пред две недели мониторингот покажа дека на А2 се емитува за 0,62 проценти помалку образовна програма, на сметка на високиот процент забавна програма. Добија позитивна оценка за промената во програмската шема изминатите денови, но и негативна критика за техничките проблеми што се забележуваат при емитувањето.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!