Дневни Архиви: 15/03/2020 | 15:53

Полициската драма „Менталист“ со македонски титл и на Нова С

Одамна ја следевме на Македонската телевизија, а сега “Менталист” со македонски титл на програмата на кабловската Нова С. Од понеделник до петок во 20 часот. Патрик Џејн е менталистот, кој откако еден сериски убиец (Ред Џон) ќе му ги убие жената и ќерката, почнува да соработува како советник со една …

Повеќе »

ТВ 21 со апел до гледачите : Ние ве информираме, останете дома!

Тимот на ТВ 21 со апел со гледачите : Останете дома! Ekipi kujdestar i TV21! #stayhome #weinformyou Инаку телевизијата порачува доколку забележите сериозно прекршување на мерките на Владата, собири на луѓе или пак се наоѓате во некоја од ризичните земји со коронавирус, да ја споделите приказната преку видео или фотографии …

Повеќе »

Видео | Ферус Мустафов, Ленче и Горан Куќиќ на гости во „7 Осмини“

Кај нас се доаѓа со едно расположение, а се заминува со повесело. Кај нас се доаѓа за спонтани разговори, споделувања на случки од животот и работата, но најмногу за пеење затоа што во песната е лекот. За сето тоа најзаслужни се Анита Даева и нејзината “духовна поткрепа” оркестарот на Златко …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!