Почетна / Живот / Секоја сабота TLC ќе ни носи приказна за луѓето со џуџест раст

Секоја сабота TLC ќе ни носи приказна за луѓето со џуџест раст

 

Секоја сабота – 20 часот – TЛЦ канал

 

Новиот серијал ,„Моето мало семејство“ ги следи Ден и Мишел Хамил заедно со нивните три деца: шестгодишниот Џек и тригодишните близначки    Кејт и Цеце. Како и сите , тие се обидуваат да го балансираат животот меѓу работните обврски и времето кое го поминуваат со семејството, но со една разлика: сите се со џуџест раст. Приказна за “малите луѓе” во светот кој не е граден за нив. Со препреките со кои се соочувале родителите, сега се соочуваат и децата.

 


 

Не е лесно да се расте со вакви предиспозиции во овој голем свет. Џек, Кејт и Цеце како што растат стануваат се посвесни за нивната различност. Ден и Мишел ги растат своите деца водени од нивното искуство и им помагаат да ги надвладеат физичките препреки и злоставувањето од околината. Со еден збор ги подучуваат како да се снаоѓаат во светот кој не е граден за нив. Најважната работа за ова семејство е нивните деца да пораснат во силни и горди луѓе кои ќе знаат дека и покрај нивната висина тие се еднакви со остатокот од светот. Светото е голем и никогаш не се знае што ги чека зад аголот, но Хамилови заеднички можат да се справат со сите потешкотии.

 


 

Проследете ја првата епизода во сабота, 7 ноември во 20ч. на ТЛЦ и секоја нова епизода секоја сабота во истиот термин.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АЕТМ поддржа отворање на 60 нови е-продавници во Македонија и Албанија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ одржа бесплатен едукативен и нетворкинг настан за е-трговија, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!