Дневни Архиви: 15/02/2020 | 23:39

На Скопје Гори 2020, Авалон го носи светскиот рок бенд „Placebo“

Ретки се бендовите кои успеале да станат големи, а истовремено да останат авангардни, бескомпромисни и суперквалитетни во тој процес. А PLACEBO се дефиниција за тоа! Затоа, со огромно задоволство, Авалон продукција ги најавува PLACEBO на возобновениот рок настан СКОПЈЕ ГОРИ ФЕСТИВАЛ 20.20, со ексклузивно шоу во регионот! Како во моментов …

Повеќе »

Видео | Пејачот Бобан Цаневски со кавер на „Љубена“ од Тоше

Пејачот Бобан Цаневски, по повод денот на виното и љубовта, направи преработка на прекрасната балада „Љубена“ од Тоше Проески. Оваа преработка, за која музиката своевремено ја направи маестро Симон Трпчевски, а аранжманот Живоје Глишиќ, е снимена во Д.Р.Д. Медија. Цаневски наскоро најавува и голем музички проект со неколку звучни имиња …

Повеќе »

Адреналин на снег и семејна забава без здив во „Wipeout“ на Сител

Секоја сабота во 14.55 часот на Сител телевизија ќе се емитуваат нови возбудливи и адреналински епизоди на популарното шоу “Вајпаут”. Овој пат британската, зимска сезона од познатото гејм шоу каде што на натпреварувачите немилосрдно им се поставуваат секакви препреки кои што ке им го попречат патот за да стигнат до …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!