Дневни Архиви: 20/02/2020 | 21:11

По многутте репризи на Телма, „Кенедиеви“ сега и на локалните

“Кенедиеви” беше премиерно емитувана на Сител телевизија пред многу години. Потоа серијата беше прикажана неколкупати на Телма, а сега истата ја откупија и Прва скопска МТМ и локалните телевизии. Од понеделник до петок во 19.55 часот ќе биде емитувањето на МТМ, а познавајќи ги досегашните програмски шеми на локалните телевизии, …

Повеќе »

Руски серии се рекламираа на Алфа, но не го видоа светлото на денот

Уште во декември започна најава на Алфа телевизија за нов руски ситком “Фитнес”, кој требаше да започне наскоро, како што се велеше во промото. Долго време, сѐ до почетокот на февруари, гледачите секојдневно ја следеа најавата за комичната серија и се прашуваа кога би почнала конечно. Но, по два месеци …

Повеќе »

Викенд кино на Сител со италијански вестерн, романса и комедија

Во сабота (22 февруари) во пладневниот термин, Сител ќе го емитува италијанскиот вестерн класик “Денес мене, утре тебе” од 1968 година. Во ова дело, ја пратиме приказната за Бил, кој по 5 години поминати во затвори, пуштен е на слобода и решава да ја одмазди смртта на својата сопруга, убиена …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!