Дневни Архиви: 17/02/2020 | 16:31

Последните епизоди на „Иванови и Иванови“ сабота на Сител

Последните три епизоди од третата сезона на рускиот ситком “Иванови и Иванови” ќе се емитуваат во наредните три саботи (22 февруари, 29 февруари и 7 март) на Сител телевизија. Завршните авантури на Иван и Данило ќе ве засмеваат во саботните попладниња во 16.30 часот, веднаш по првиот Дневник. Финалето на …

Повеќе »

Слика на урбаниот пејсаж во „Градски водич“ на МТВ 1

Нова документарна серија од странска продукција „Градски водич“, секоја недела околу 21 часот на МТВ 1. Градските водичи крстосуваат по улиците барајќи препознатлива архитектура и историја во урабаниот пејзаж. Водичите ја раскажуваат приказната за градот и не запознаваат со дизајнот на зградите кои ги оживуваат квартовите. Од романика до модернизам, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!