Почетна / Сапуници / Последните епизоди на „Иванови и Иванови“ сабота на Сител

Последните епизоди на „Иванови и Иванови“ сабота на Сител

Последните три епизоди од третата сезона на рускиот ситком “Иванови и Иванови” ќе се емитуваат во наредните три саботи (22 февруари, 29 февруари и 7 март) на Сител телевизија.

Завршните авантури на Иван и Данило ќе ве засмеваат во саботните попладниња во 16.30 часот, веднаш по првиот Дневник. Финалето на сезоната на Сител ќе биде емитувано на 7 март.

Oд денеска, во вечерниот термин, од понеделник до петок, Сител ќе ја емитува новата урнебесна комедија “Близнаци” со малиот, но голем актер од “Бурни времиња” и “Малиот ага”.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерот од „Ќерките на Фазилет“ се враќа на екраните со нова серија

Еден од браќата Егеменови од босфорската драма за “Ќерките на Фазилет” повторно на малите екрани. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!