Дневни Архиви: 06/02/2020 | 21:56

Телма продолжува со репризи и тоа во прајмтајм термин

За прв пат, по долго време, телевизија Телма во тек на телевизиска сезона ќе емитува реприза на веќе емитувана серија и тоа во ударен термин. Од понеделник до петок во 20.30 часот, на местото од “Аларм за Кобра 11” ќе се репризира “Топло ладно”. Неодамна започна и репризирање на комедијата …

Повеќе »

Најголемата гудачка женска атракција BOND доаѓа во Скопје

Најпопуларниот и најпродаван женски гудачки квартет на сите времиња BOND доаѓа за прв пат во Скопје со гала концерт, на 20-ти март во Македонската филхармонија. Квартетот BOND е супербренд со милионска армија на обожаватели низ целиот свет. Нивното музицирање е извонреден чиин на пркосење со стиловите. Се сметаат за најпродаван …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!