Дневни Архиви: 23/02/2020 | 12:14

ИНЕРКОМ: Законот за медиумски услуги има спорни делови

Институтот за развој на електронски комуникации објави краток коментар во однос на спорните делови на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги. ИНРЕКОМ се осврна на измените од 2018 година и сегашниот предлог на измени, два дена пред распуштањето на Собранието. Во продолжение нивната реакција во целост : Институтот за …

Повеќе »

Елена Лука со авангардни венчаници на Саем за венчавки 2020

Со модна ревија на венчаници од повеќе домашни дизајнери и модни куќи, беше отворен 10. по ред Саем на венчавки во хотелот Александар Палас, кој на 22 и 23 февруари е домаќин на сите идни младенци кои се подготвуваат за својата свадбена церемонија. Како сцена од бајка, во „белата соба“ …

Повеќе »

Видео | Инас и Таско запалија мерцедес од 12.000 € во „Балкан Банда“

Нашиот Таско заедно со босанскиот артист Инас ја промовираа “Балкан Банда “. Ова е прва соработка на Таско со артист надвор од нашите граници. Музиката е на Таско, текстот  на Таско и Инас, додека пак аранжманот, миксот и мастерингот се на  Иван Јованов-Ивајо. Видео спотот е сниман во Сараево во …

Повеќе »

Домашните ѕвезди на петчасовен концерт на „Фестивал Мозаик“

Под мотото „Заедно сме посилни“, домашната естрада се обединува на заедничкиот целовечерен фестивал „Мозаик 2020“. На 28-ми февруари во СЦ „Борис Трајковски“, посетителите ќе имаат можност да уживаат во петчасовен музички спектал и да слушнат дел од најголемите домашни ѕвезди. Свои концерти во иста вечер ќе имаат чаирскиот романтичар Владо …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!