Почетна / 2020 / January

Месечни Архиви: January 2020

„Код“ со нова истрага за „Рекет“ и царинската контрола на отпад

2 февруари на Телма, следува ново издание од “Код”. Оваа недела, Лупевска Созен и “Код” со детали за првата голема царинска контрола на отпад за горење. Има ли медицински работи во италијанскиот РДФ. Како камионџиите се заштитуваат за транспортот во Македонија, на отпадот за горење. И за една друга тема …

Повеќе »

По Телма, и локалните телевизии ќе ја емитуваат британската “The Missing”

Откако беше неколкупати емитувана на Телма, сега британската крими серија “The Missing” – доаѓа и на МТМ и локалните телевизии. Секоја недела во 22 часот на прва скопска МТМ (реприза во понеделник во истиот термин), потсетете се на случувањата од двете сезони. Приказната започнува во 2006 година кога Емили и …

Повеќе »

Видео | Еве каде паднаа шпагетите на шеф Марк од „Брза кујна“

Интересна ситуација од популарното кулинарско шоу “Брза кујна” на ТВ Сител. Во една од последните епизоди, јадењето од лажицата на Марк падна во деколтето на натпреварувачката. Како изгледаше сето тоа, погледнете од видеото : Марк рани деколтиња АРНО НЕМАВТЕ ДЕКОЛТЕ.. ОТИ И ОНИ ЌЕ ИМАЛЕ ЗА ЈАДЕЊЕ Gepostet von Gledy …

Повеќе »

Потсетете се како започна утринската хит серија „Дива земја“

Приказна за две фамилии, за кои слогата станува погубна, а љубовта се претвора во омраза. Приказна за голема земја, израсната од пријателство и страст, а уништена од крв и солзи. Ова е приказна за семејството Кастањеда, од една страна, кои поседуваат огромни земјишта лозје и фамилијата Монтјел од друга страна. …

Повеќе »

Фото | Мурат од „Истанбулската“ се ожени со своја колешка

Минатиот месец се ожени Беркај Хардал, или попознат како Мурат, најмладиот син на Есма од турската серија „Истанбулската невеста“. Тој претходно беше во врска со колешката Хиро Којунчуоглу, која ја има улогата на слугинката Баде која е заљубена во него, но во реалноста нивната љубов не успеа иако си дадоа …

Повеќе »

„По патот на свилата“ за македонско – кинеската соработка на МТВ 1

Од недела (2 февруари) започнува „По Патот на свилата“ емисија посветена на македонското – кинеско пријателство, меѓусебното почитување, разбирање и соработка… Од оваа недела на МТВ1 во 14:20 часот. Од недела започнува „По Патот на свилата“ Од недела започнува „По Патот на свилата“ емисија посветена на македонското – кинеско пријателство, …

Повеќе »

Генерации актерски имиња во серијалот „Mojoт драмски“ на МТВ 1

Серијалот „Мојот Драмски“ ќе проговори за националната драматургија како база на еден театар. За ширењето на просторот на слобода покажувајќи нешто поинакво и смело. Бара ли театарот откажувања? Соработката на различни генерации актери придонесува на едно отворено поле на креативно докажување. А почетоците се незаборавни за сите генерации. И овој …

Повеќе »

Нашиот најдобар пикер Столе Стоилов станува татко

Столе Стоилов ќе стане татко, пренесува Еспресо. Досега информацијата не е потврдена од ракометарот, а воедно, јавноста малку е запознаена со неговиот приватен живот. Неговата избраничка е Деница од Скопје, со која популарниот спортист го очекува првото дете. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

МРТ со потсетување на британската психолошка серија „Пад“

Серијата дава извонреден и воедно загрижувачки опис на еден сериски убиец. Тој не е изолиран, а сепак живее во сопствен свет. Има семејство, а способен е да измачува друго човечко суштество. Пол Спектор е силен и привлечен човек, за кој соседите би рекле дека е речиси совршен, но воопшто не …

Повеќе »

Украинската теленовела „Огледало“ започнува на Канал 5

Oд следната седмица на местото на турската серија “Богаташи”, на Канал 5 следува нова драма, овојпат од Украина. Ова е приказна за Ана и Јана, две сестри, навидум доста слични, но потполно различни. Една страотна сообраќајна несреќа ќе го промени животот на двете сестри и ќе донесе опасни лаги и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!